top of page
Szukaj

7 kwietnia klasy 6

  • Zdjęcie autora: zadajezpolskiego
    zadajezpolskiego
  • 6 kwi 2020
  • 2 minut(y) czytania

Drogie dzieci!


Wspaniale poradziliście sobie z wczorajszym zadaniem 🤗, chociaż wiem, że utworzenie banku słów nie należało do najłatwiejszych . Dziękuję wszystkim za przesłane maile, będące potwierdzeniem Waszego zaangażowania i pracy. Cieszę się, że mimo nietypowej sytuacji, w jakiej się znaleźliśmy, nie poddajecie się, regularnie wykonujecie zadania i wytrwale walczycie o plusy. Oby tak dalej !


Wczorajsze zajęcia poświęciliśmy na omówienie jednej z form wypowiedzi pisemnej, jaką jest sprawozdanie. Wspominałam Wam, że relacjonowane zdarzenia należy zapisać chronologicznie oraz narracja musi być prowadzona w czasie przeszłym. Myślę, że wszystkie zasady, które wczoraj zapisaliśmy, są jasne i nie powinny sprawiać Wam żadnych trudności.


Za każdym razem, gdy omawiam z uczniami nową formę wypowiedzi pisemnej, po lekcji teoretycznej przychodzi czas na wykorzystanie wiedzy w praktyce, kiedy to klasy przystępują do twórczego pisania. Zazwyczaj tematami sprawozdań są : wycieczki klasowe, wyjścia do kina/teatru, czy inne szkolne uroczystości. Niestety tym razem, skoro typowe szkolne życie zostało zawieszone, stanęłam przed problemem wyboru dla Was tematu pracy 🤔. Jestem przekonana, że minione trzy tygodnie wypełnione wszechobecną monotonią, nie kwalifikują się do relacjonowania przez co możecie odetchnąć z ulgą. Nie poproszę Was o napisanie sprawozdania 😁. Mam , jednak alternatywne ćwiczenia, które zapewne urozmaicą Wasz dzień 😊.


Otwieracie zeszyty i zapisujecie temat lekcji:

Temat : Ćwiczenia w redagowaniu sprawozdania.


Poniżej zamieszczam przykład sprawozdania oraz ćwiczenia, które dotyczą tejże formy wypowiedzi pisemnej. Zadania od 1-9 wykonujecie w zeszycie, nie martwcie się, wbrew pozorom nie trzeba dużo pisać 😄. Ostatniego ćwiczenia (zad.10) nie robicie. Zapraszam do pracy😊




Pamiętajcie, aby w zadaniu drugim (planie wydarzeń), nie używać czasowników. Stosujecie wyłącznie formy bezosobowe, czyli równoważniki zdań.


Drogie Ludki!

Wiem, że wspaniale poradzicie sobie z dzisiejszym wyzwaniem. Nie musicie od razu zrobić wszystkich zadań . Możecie podzielić pracę i wysłać mi jej efekty do końca tygodnia. Nie zamierzam pozbawić Was wolnego czasu i zarzucić zadaniami z polskiego. Pamiętajcie, aby samodzielnie wykonywać wszystkie zadania, gdyż tylko wtedy Wasza praca zaowocuje.


Pozdrawiam Was serdecznie i przypominam o konieczności pozostania w domu oraz dbaniu o zdrowie.

Do jutra Robaczki 😃


 
 
 

Comments


Post: Blog2_Post

Subscribe Form

Thanks for submitting!

  • Facebook
  • Twitter
  • LinkedIn

©2020 by zadajezpolskiego. Stworzone przy pomocy Wix.com

bottom of page